טיול לטולדו

טיול מדהים לסמטאותיה של טולדו עם קמצוץ יהדות

ימי הטיול: Santa Maria la Blanca

שלישי, שישי

נקודות איסוף:

09:00 - פוארטו דל סול

09:15 - שער אלקלה

מחיר למבוגר: 50 

ילד (3-12):    35 €

 

 

 

 

עם בוקר ניסע אל העיר טולדו הנמצאת במחוז קסטיליה לה למנצ'ה. נתחיל את סיורנו בכניסה לעיר העתיקה, בגשר סן מרטין שנבנה במאה ה-15, וחוצה, את נהר הטאחו. נעבור את שער היהודים, ונצפה במנזר המלכים הקתולים, נגיע אל בית הכנסת אבן שושן, ששמו החדש סנטה מריה לה בלנקה, ונקבל הסבר על תולדות המקום. נמשיך לבית כנסת נוסף, הפעם לבית הכנסת הפרטי של רבי שמואל הלוי אבולעפיה, שבמרוצת השנים הפך לכנסייה, וכך קיבל את שמו העכשווי "אל טרנסיטו". כאן נקבל הסבר על תולדות יהדות טולדו, המקבילה להיסטוריה היהודית בספרד. מכאן נלך לבית המגורים של רבי שמואל הלוי, שכיום שוכן בו מוזיאון אל גרקו, המוקדש כולו לצייר המפורסם, נסייר במוזיאון ונהנה מציוריו של גרקו. נמשיך לשוטט ולהתרשם מסמטאותיו העתיקות של הרובע היהודי, תוך שאנו מחפשים סממנים יהודים במקום. נתקדם אל כיכר העירייה, שם נצא להפסקת צהריים, ונקבל זמן חופשי אישי. לאחר ההפסקה, נבקר בקתדרלה המפורסמת של טולדו, נצפה ב-750 חלונות ויטרז' מרהיבים, המעוצבים במגוון של סגנונות. נראה את מזבח הבארוק שתכנן ובנה נרקיסו טומה, המזבח בנוי בגובה כמה קומות, עם פסלים, ציורים, יציקות ברונזה, ומצופה בשיש מכמה צבעים. המזבח משלב מספר אומנויות בארוקיות, ויופיו מועצם למשך מספר דקות ביום, באמצעות אור השמש, החודר דרך חור בתקרה, ויוצר תחושה כאילו המזבח מתרומם באווירלאחר הסיור בקתדרלה נגיע לכיכר זוקודובר הכיכר המרכזית של טולדו כיכר זוקודובר ונראה את האלקזר – מצודה השולטת על העיר והנהר.


הרשם עכשיו


לפרטים והזמנות חייגו חינם: 03-7216006

X

אישור הזמנה - יש לאשר סופית את הזמנתך בחלון זה

אנא וודאו כי פרטי הזמנתכם תקינים לפני אישור ההזמנה. במידה וישנה טעות, ניתן לסגור חלון זה באמצעות הלחצן בפינה הימנית למעלה, ולשנות את הפרטים בטופס ההזמנה.
ניתן להדפיס עמוד זה באמצעות כפתור ההדפסה. שובר זה מקנה 5% הנחה על קנייתכם. עותק של שובר זה יגיע אל תיבת הדואר שסיפקתם, לאחר שתאשרו את הזמנתכם בעמוד זה.
art-tourism-logo
להלן פרטי הזמנתכם.
אנו מודים לך על שבחרת ב-Art tourism!
art-tourism-logo

צוות Art Tourism
מאחל לך חופשה חלומית!

מתכנן לטוס לספרד? מחפש אטרקציות וטיולים?
לא בטוח איזה בגדים לקחת? איפה המסעדות הכי טובות?
המועדונים הכי שווים? אל תשכח לעבורבמרכז הטיפים והמידע שלנו!

10% הנחה לנרשמים באתר. לבירורים והזמנת טיולים לחץ כאן או התקשר עכשיו 03-7216006